Відбулась госпітальна рада Мелітопольського госпітального округу

14 травня 2019 року в конференц-залі відділу охорони здоров’я Мелітопольської міської ради відбулося позачергове засідання Госпітальної ради Мелітопольського госпітального округу. В роботі засідання госпітальної ради прийняв участь склад ради, а також запрошені керівники районних лікувально-профілактичних установ Мелітопольського госпітального округу.

Відкрила засідання заступник начальника відділу охорони здоров’я Таїсія Локошко.

Під час медичної ради обговорювалися наступні питання:

1. Організація УЗД-обстежень пацієнтам Мелітопольського госпітального округу у відокремленому підрозділі Лікувально-діагностичний центр КУ «ТМО «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» ММР ЗО.

Заступник начальника з медичної частини ПВ Лікувально-діагностичний центр Любов Бавико доповіла про готовність приймати мешканців районів госпітального округу для проведення УЗ-досліджень та добової реєстрації ЕКГ в рамках реалізації пілотного проекту «Безкоштовна діагностика». Окремо доповідач зупинилась на встановленій квоті направлення пацієнтів з кожного районного лікувально-профілактичного закладу первинної ланки до центру для обстеження та зазначила, що необхідно жорстко дотримуватись виділених квот та графіку обстежень, обов’язкова наявність направлення у пацієнта.

2. Організація проведення лабораторної діагностики туберкульозу молекулярно-генетичним методом в централізованій лабораторії міста Мелітополя. Олена Сібаєва, завідувач серологічного відділу централізованої клініко-діагностичної лабораторії, розповіла про можливості нового обладнання GeneXpert (яке інстальоване в заклади охорони здоров’я в межах госпітальних округів), переваги сучасного методу дослідження та наголосила, що лабораторія готова приймати біоматеріал для досліджень від районних установ з 7.00 до 14.00 за адресою: м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 7, кабінет №2.

3. Питання проведення гемодіалізу в межах Мелітопольського госпітального округу. Це питання роз’яснювала заступник начальника з економічних питань Відділу охорони здоров’я Мелітопольської міської ради Ірина Склянна. Наразі, зараз в місті Мелітополі гемодіаліз проводиться в КУ «ТМО «БЛІМЛ та ШМД» ММР ЗО у відділенні еферентної терапії ВП Лікарня № 1, де розгорнуто два діалізних зала з дев’ятьма апаратами для проведення процедури. Хронічний гемодіаліз проводять у 3 зміни 42 пацієнтам міста та 4 мешканцям прилеглих районів. Враховуючи складну ситуацію з транспортуванням хворих з районів на гемодіаліз до м. Запоріжжя, можлива організація проведення процедури гемодіалізу цим хворим в м. Мелітополі, але необхідний перерозподіл витратних матеріалів для міста та передача субвенції між районами та містом на оплату процедури гемодіалізу.

Склянна І.В. надала присутнім інформацію щодо мінімальної вартості процедури гемодіалізу, порядку взаємодії при направленні хворих з районів на гемодіаліз до м. Мелітополя.

4. З питанням щодо забезпечення Мелітопольського госпітального округу реанімобілем, проблеми в організації транспортування пацієнтів виступила начальник відділу охорони здоров’я Мелітопольської міської ради Лариса Саприкіна. Вона зауважила, що при організації транспортування пацієнтів постають і інші питання, такі як чергування лікарів-анестезіологів при транспортуванні хворих, забезпечення автомобіля пальним та його технічне обслуговування. Внесена пропозиція розглянути це питання на рівні керівництва районів та обговорити його на одному з засідань Мелітопольської госпітальної ради.

Також, голова госпітальної ради зауважила на необхідності вирішення питання придбання компʼютерно-томографічного обладнання для надання медичної допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу в межах Мелітопольського госпітального округу, відповідно до медико-технологічних стандартів у режимі 7 днів на тиждень, 24 години на добу.

Відбулась госпітальна рада Мелітопольського госпітального округу обновлено: Май 16, 2019 автором: wp_admin