Інформація про результати проведення Дня меланоми в Мелітополі

         10 травня 2019 року в рамках Всеукраїнського дня меланоми в Мелітополі проведено День діагностики злоякісних новоутворень шкіри. Безкоштовні обстеження проводились у двох лікувально-профілактичних установах міста КУ «Мелітопольський онкологічний диспансер» ЗОР та у денному шкірно-венерологічному стаціонарі ВП Лікарня № 1 КУ «ТМО «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та ШМД» ММР ЗО.

         На огляди прийшли 127 осіб. За результатами обстеження виявлено 8 випадків раку шкіри, одній особі встановлено попередній діагноз «меланома» (направлено на додаткові обстеження), 2 випадки диспластичних невусів-родимок, які можуть змінитися та перерости в меланому (пацієнти направлені додаткові консультації та нагляд лікарів).

         Лікарі-дерматологи та лікарі-онкологи звертають увагу на необхідність самостійного огляду своїх родимок і своєчасного звернення до лікувального закладу! Змінюючись родимки можуть перетворитися на меланому, але тільки ті, які мають меланоцитарні клітини. Про це Вам зможе сказати тільки лікар-спеціаліст після проведення діагностики.

         Нагадаємо, щоби розпізнати небезпечні ознаки у родимці самостійно, існує спеціальний алгоритм первинної самодіагностики родимок АКОРД, в якому кожна літера має своє значення:

А – асиметрія (коли умовна вісь ділить родимку на дві нерівні половинки);

К – край (коли він стає нерівним, рваним, з зазубринками);

О – окрас (поява змін в кольорі, вкраплень темнішого або світлішого, зникнення забарвлення);

Р – розмір (збільшення родимки в ширину або в висоту);

Д – динаміка (поява кірочок, тріщинок, кровоточивість, випадіння волосків).

         Якщо при самостійному огляді Ви виявили, хоча б, одну із ознак АКОРДу, потрібно негайно звернутися до досвідченого лікаря- дерматолога або дерматоонколога за консультацією.

Інформація про результати проведення Дня меланоми в Мелітополі
обновлено: Май 13, 2019 автором: wp_admin