День медичної сестри – 12 травня!

        Світ  так влаштований, що деякі професії зникають, їх змінюють нові, або навіть машини, комп’ютери чи роботи. Але є ті професії, що не при яких обставинах не можуть зникнути – ті, де потрібно вкладати в свій труд серце і душу.  Мова йде про роботу медичних сестер. Вони заслужили своє особисте свято. Тож міжнародний день медичної сестри щорічно святкують 12 травня.

         Мабуть, не просто так в цьому році він співпав з християнським жіночим днем – Днем жінок-мироносиць. Святі жінки-мироносиці показують нам приклад істинної жертовної любові і самовідданого служіння, як і милосердні сестрички в місцях болю і розпачу.

Із історії свята

         Міжнародний день медичних сестер недаремно відмічається 12 травня. Цей день – день народження однієї із найвідоміших медичних працівників світу – англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1920-1910).

        Саме з її легкої руки з’явилась перша сестринська служба у далекому 1853 році, в Кримську війну. Вона організувала штаб сестер милосердя, де працювали всі жінки, що мали до цього бажання: простолюдинки, аристократки, чорниці. Ці жінки не мали професійної  медичної освіти, бо в ті часи вважалось, що  жінці  від природи даний хист займатися доглядом за хворими.

        Саме так и з’явилася нова професія сестер милосердя. В їх задачи входила не тільки допомога пораненим солдатам, а також влаштування бань, лікарняних кухонь, пралень, що значно знизило рівень смертності в армії Великої Британії.

        В 1855 р. Флоренс Найтінгейл зібрала кошти для организації школи сестер милосердя і в 1860 р. відкрила її у шпиталі Сен-Томас.

        З 1867 року  Флоренс Найтінгейл стала експертом англійскої армії з питань медичної допомоги пораненим. До цих пір служба сестринської допомоги в Британії на особому рахунку, а портрет цієї великої жінки помістили на англійську грошову купюру.

         Після смерті Флоренс Найтінгейл в 1910 році був створений Фонд післядипломної сестринської освіти її  імені, який  дозволяє медсестрам вдосконалюватись у своїй професії,  а в 1934 році для підготовки та розвитку руху медичних сестер був створений і Міжнародний фонд її імені.

         Вперше День медичної сестри неофіційно відзначили у 1965 році, офіційний статус він здобув у 1974 році по рішенню Міжнародної ради медсестер. Саме з 1974 р. свято медичних сестер відзначається в день народження великої жінки – сестри милосердя Флоренс Найтінгейл.

В цей день  Міжнародний Комітет Червоного Хреста нагороджує найкращих  медичних сестер та медичних братів року медаллю Флоренс Найтінгейл за самовіддану допомогу хворим та пораненим.

         Тож, в Міжнародний День медичної сестри вітаємо всіх представників цієї професії та від всієї душі бажаємо залізних нервів, нескінченних життєвих ресурсів, особистих перемог, достойної зарплати! Нехай праця Ваша дарує всім добрий настрій та натомість Ви отримуєте теплі посмішки. Перетворюйте будь-яку проблему на дрібницю життя, а маленькі радощі хай стануть ВЕЛИКИМ ЩАСТЯМ!

День медичної сестри – 12 травня!
обновлено: Май 11, 2019 автором: wp_admin